Свято науки на факультеті економіки та управління!

Протягом 18-19 березня 2021 р. на факультеті економіки та управління Черкаського державного технологічного університету відбулося два засідання спеціалізованої вченої ради Д 73.052.02, до складу якої входять викладачі факультету, що забезпечують функціонування освітньо-наукової програми «Економіка» спеціальності 051 «Економіка»:

Коломицева Олена Віталіївна, д.е.н., професор, завідувач кафедри економічної кібернетики та маркетингу, голова ради;

Манн Руслан Володимирович, д.е.н., професор, завідувач кафедри економіки та управління, заступник голови ради;

Захарова Оксана Володимирівна, д.е.н., професор, професор кафедри менеджменту та бізнес-адміністрування, член ради;

Петкова Леся Омельянівна, д.е.н., професор, професор кафедри міжнародної економіки та бізнесу, член ради;

Фінагіна Олеся Валентинівна, д.е.н., професор, завідувач кафедри менеджменту та бізнес-адміністрування, член ради;

Чепурда Лариса Михайлівна, д.е.н., професор, декан факультету харчових технологій та сфери обслуговування, член ради;

Чиж Віра Іванівна, д.е.н., професор, професор кафедри обліку, аналізу і оподаткування, член ради.

Рада працює за двома спеціальностями:

08.00.04 «Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)»;

08.00.05 «Розвиток продуктивних сил і регіональна економіка».

:

Протягом двох днів відбувся захист двох докторантів спеціальності 051 «Економіка» Черкаського державного технологічного університету

ДЕНЬ ПЕРШИЙ.

18 березня 2021 р. на факультеті економіки та управління відбувся захист докторанта спеціальності 051 «Економіка» Черкаського державного технологічного університету – Васильченко Лідії Сергіївни. Тема дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук – «Формування та розвиток маркетингових комунікацій підприємства: теорія, методологія і практика». Спеціальність 08.00.04 – «Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)». Науковий консультант – доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри економічної кібернетики та маркетингу Черкаського державного технологічного університету Коломицева Олена Віталіївна.

Захист відбувся на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 73.052.02 Черкаського державного технологічного університету. Офіційні опоненти:

доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри маркетингу і торговельного підприємництва Хмельницького національного університету Ковальчук Світлана Володимирівна;

доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри маркетингу, інновацій та регіонального розвитку Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Буднікевич Ірина Михайлівна;

доктор економічних наук, доцент, професор кафедри педагогічних наук, освітнього і соціокультурного менеджменту Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Білик Вікторія Вікторівна.

ДЕНЬ ДРУГИЙ.

19 березня 2021 р. на факультеті економіки та управління відбувся захист докторанта спеціальності 051 «Економіка» Черкаського державного технологічного університету – Панкової Людмили Іллівни. Тема дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук – «Формування інноваційної моделі кластерної політики регіонів на основі балансу інтересів». Спеціальність 08.00.05 – «Розвиток продуктивних сил і регіональна економіка». Науковий консультант – доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту та бізнес-адміністрування Черкаського державного технологічного університету Фінагіна Олеся Валентинівна.

Захист відбувся на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 73.052.02 Черкаського державного технологічного університету. Офіційні опоненти:

доктор економічних наук, професор, директор економіко-гуманітарного інституту Національного університету «Запорізька політехніка»  Ґудзь Петро Васильович;

доктор економічних наук, професор, декан факультету економіки Донецького державного університету управління Солоха Дмитро Володимирович;

доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри економіки, фінансів, обліку і аудит Приватного вищого навчального закладу «Європейський університет» Шпильова Віра Олексіївна.

Щиро вітаємо дисертантів та її наукових консультантів! Бажаємо скорішого проходження всіх обов’язкових процедур та отримання омріяного наукового ступеня!!!



 

На підставі рішення Атестаційної колегії від 15 квітня 2021 р. Панкова Людмила Іллівна та Васильченко Лідія Сергіївна отримали дипломи докторів економічних наук!

Щиро вітаємо молодих докторів наук та бажаємо подальших здобутків!!!



 

«ПЕРШИЙ ПІШОВ!!!» – Успішний захист дисертації на здобуття ступеня доктора філософії

7 жовтня 2020 р. на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 73.052.003, створеної на базі Черкаського державного технологічного університету за спеціальністю 051 «Економіка», відбувся успішний захист дисертації на здобуття ступеня доктора філософії здобувачем третього освітньо-наукового рівня вищої освіти за спеціальністю 051 «Економіка» освітньо-наукової програми «Економіка» набору 2016 р. – Михайла Рябоконя.

https://chdtu.edu.ua/svr/povidomlennya-pro-zakhist-disertatsij/item/14531-informatsiia-pro-pryiniattia-dysertatsii-riabokonia-mykhaila-volodymyrovycha-za-spetsialnistiu-051-ekonomika-do-rozhliadu

Здобувач є керівником ГО «АСОЦІАЦІЯ НООСФЕРА», що і обумовило вибір теми дослідження. Тема дисертації – «Розвиток інжинірингових шкіл в національній інноваційній системі», науковий керівник – доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри міжнародної економіки та бізнесу Петкова Леся Омелянівна.

Дисертаційну роботу присвячено розробці теоретичних основ створення та розвитку інжинірингових шкіл у контексті формування національної інноваційної системи. Враховуючи природу інновацій і особливості інноваційної моделі економіки, удосконалено наукові підходи до розуміння сутності та структуризації національних інноваційних систем, поєднуючи структурний, інституціональний, комунікаційний, соціальний, просторовий аспекти дослідження. Відзначено еволюцію системного підходу до інтенсифікації інновацій у бік створення цілісної екосистеми підтримки інноваційного підприємництва, що дає можливість прискорити інноваційний розвиток економіки. На основі оцінки недоліків сучасної системи освіти, розуміння її нової проблематики, що виникає через більш тісну взаємодію з інноваційним сектором, обґрунтовано необхідність та запропоновано концепцію інжинірингових шкіл як нового виду освітніх установ у межах інноваційної інфраструктури країни. Охарактеризовано основні модулі (проектування, наукові дослідження, конструювання, виробництво, просування, управління) та аспекти (розвиток особистості, формування нового світогляду, розвиток мислення, творчих здібностей) підготовки фахівців в інжинірингових школах, мотиваційні засади, що у сукупності дозволяє досягти дуальності і випереджаючого характеру освіти, тощо.

https://er.chdtu.edu.ua/handle/ChSTU/1149

Повну анотацію до дисертаційної роботи представлено за посиланням:

https://er.chdtu.edu.ua/bitstream/ChSTU/1149/1/Анотація%20Рябоконь%20М.В..pdf

За результатом успішного захисту дисертації1 лютого 2021 р. ректор Черкаського державного технологічного університету Олег Григор урочисто вручив диплом доктора філософії Михайлу Рябоконю, привітавзуспішним завершенням підготовки за PhD-програмою та висловив сподівання, що здобутий ступінь сприятиме в особистій та професійній реалізації.

Вітаємо дисертанта та його наукового керівника з успішним захистом дисертаційної роботи та отриманням заслуженого диплому доктора філософії з економіки! Бажаємо подальших наукових здобутків!



 

Перемога аспірантів освітньо-наукової програми «Економіка» у Міжнародному конкурсі наукових статей здобувачів вищої освіти, що проводився у Республіці Білорусь

 Протягом січня-лютого 2021 р. на базі Закладу освіти «БІП-Університет права та соціально-інформаційних технологій» (м Могилів, Республіка Білорусь) відбувався Міжнародний конкурс наукових студентських статей «Регіональні аспекти розвитку малого і середнього підприємництва: проблеми і шляхи розв’язання в умовах цифрової економіки», участь в якому взяли здобувачі ступеня доктор філософії освітньо-наукової програми «Економіка» Черкаського державного технологічного університету третього року Микола Слинько та першого року Владислав Харченко.

 

На конкурс у цьому році було подано 205 робіт з 44 університетів (4 з яких з України) чотирьох країн, з яких було відібрано 161 статтю, які передано до друку у збірнику наукових праць.

За результатами конкурсного відбору за:

Секцією 2. «Новітні інформаційно-комунікаційні технології в обліку, аналізі та аудиті», підсекцією 2.3 «ІКТ в аудиті та контролі» Диплом першого ступеня було присуджено Харченко Владиславу за статтю «Вплив викликів інформатизації на розвиток обліку і аудиту в Україні», науковий керівник – д.е.н., професор Чиж В.І.;

Секцією 5. «Цифрова трансформація окремих галузей економіки», підсекцією 5.1 «Виробництво» Диплом першого ступеня було присуджено Слинько Миколі за статтю «Смарт-спеціалізація регіону як інструмент цифрової трансформації регіональної економіки», науковий керівник – д.держ.упр., професор Гончаренко І.Г.

Щиро вітаємо наших переможців та бажаємо подальших наукових здобутків, міцного здоров’я та особистого щастя!!!!!