Можливості міжнародної наукової співпраці в рамках програми COST

11 березня 2021 р. аспірант факультету економіки та управління третього року навчання спеціальності 051 «Економіка» Ірина Барбанова прийняла участь у роботі заходу «Інформаційний день програми COST».

COST – це ефективна, швидкодіюча, гнучка структура, яка діє відкрито, об’єднує разом науковців, допомагає їм реалізувати наукові ідеї, налічує більше 45000 дослідників і новаторів та має більше 270 проєктів. Україна не є її членом, але може брати участь в реалізації проєктах. При цьому COST запрошує науковців подавати свої пропозиції через постійно відкритий конкурс.

Під час заходу було обговорено питання можливості приєднання до COST та реалізації програм міжнародного співробітництва.

Значну увагу учасників було прикуто до обговорення актуальних та прогнозованих до реалізації проєктів COST, було висвітлено шляхи участі українських науковців у цих проєктах та розкрито переваги такої участі.

Участь у заході прийняло понад 270 осіб.

Сподіваємося, що отримані Іриною знання дозволять вивести її дослідження на міжнародний рівень через участь у міжнародних проєктах від COST.



 

Зустріч-бесіда аспірантів спеціальності 051 «Економіка» та викладачів, що забезпечують навчальний процес на освітньо-науковій програмі «Економіка» з викладачем університету св. Кирила та Мефодія, м. Трнава, Словаччина

11 березня 2021 р. відбулася зустріч-бесіда аспірантів спеціальності 051 «Економіка» та викладачів, що забезпечують навчальний процес на освітньо-науковій програмі «Економіка» з к.е.н., доцентом Оленою Плаксюк, викладачем університету св. Кирила та Мефодія, м. Трнава, Словаччина.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 45623232.png

Від аспірантів участь у заході взяли:

  • Ігор Луцький та Владислав Харченко – перший рік навчання;
  • Анна Бакалінська та Павло Мартінович – другий рік навчання;
  • Ірина Барбанова – третій рік навчання;
  • Яна Гавриленко та Анастасія Вишневська – четвертий рік навчання.

Від викладачів участь у зустрічі взяли д.е.н., проф. О.В. Захарова, д.е.н., проф. О.В. Фінагіна, д.е.н., проф. Л.В. Проданова, к.е.н., доц. Л.І. Панкова, к.е.н., доц. О.А. Руденко, к.е.н. І.М. Бітюк.

Основною метою зустрічі було обрано ознайомлення із словацьким досвідом забезпечення якості вищої освіти, організації дистанційної форми навчання та проведення наукових досліджень у вищій школі. Було обговорено питання можливості отримання подвійних дипломів, проведення сумісних наукових досліджень, можливостей участі українських науковців у наукових заходах, що проводяться університетами Словаччини та публікації в наукових журналах.

Спікер також яскраво проілюстрував студентське життя в Словаччині, умови роботи викладачів, побутові умови життя, рівень оплати та податковий тягар, особливості характеру корінного населення, обмеження через пандемію тощо.

Результатом зустрічі стала домовленість про проведення першої сумісної словацько-української наукової конференції у вересні 2021 р., яку заплановано було присвятити актуальним питанням економічного розвитку України на регіональному та національному рівнях.

Щиро дякуємо Олені Олександрівні та можливість віртуально побувати в словацькому університеті та відчути словацький колорит життя!



 

Участь майбутнього доктора філософії в зарубіжній науковій конференції

26 січня 2017 р. аспірант першого року навчання спеціальності 051 Економіка факультету економіки та управління Анастасія Павлова (керівник, д.е.н., професор Захарова О.В., професор кафедри менеджменту та бізнес-адміністрування) прийняла участь в роботі II International scientific conference «World Science in 2016: Results». Організатором конференції виступила Science initiative «Universum», а місцем проведення – Morrisville, USA. Робота Анастасії мала назву «FOREIGN EXPERIENCE STATE REGULATION SMALL BUSINESS».





 

Участь майбутнього доктора наук за спеціальність 051 Економіка в зарубіжній науковій конференції

27 березня 2020 р. докторант спеціальності 051 «Економіка» факультету економіки та управління Лідія Васильченко (науковий консультант, д.е.н., професор Коломицева О.В., завідувач кафедри економічної кібернетики та маркетингу) прийняла участь в роботі IV International scientific-practical conference «Modern Transformation in Economics and Management» – Klaipeda, Lithuania. Робота Лідії мала назву «Напрями формування та структура маркетингового комунікаційного середовища підприємства».



 

Business Leaders Forum CSR Summit – новий погляд на корпоративну соціальну відповідальність

13 жовтня 2020 р. позаштатний здобувач кафедри менеджменту та бізнес-адміністрування Олена Плаксюк прийняла участь у роботі Business Leaders Forum CSR Summit – Bratislava, Slovenská republika. BLF CSR Summit є найбільшим і найстарішим (проводиться сімнадцять років поспіль) заходом відповідального бізнесу в Центральній та Східній Європі, на якому ведуться дискусії щодо актуальних на даний момент тем та тенденцій у галузі сталого бізнесу у світі.

У цьому році були розглянутими питання відносно того, яким має бути новий стандарт корпоративної соціальної відповідальності; якою має бути місія організації, щоб відповідати стратегії корпоративної соціальної відповідальності; які особливості побудови бренда роботодавця за сучасних ускладнених умов господарювання через пандемію COVID-19; який зміст вкладається в категорію соціальної відповідальності міста. До того ж було розглянуто більш вузькі питання запровадження екологічної упаковки, працевлаштування інвалідів та забезпечення відповідного рівня чистоти у шкільних туалетах.

Набуті нові знання ляжуть в основу поглибленого дослідження у сфері обраної наукової тематики стосовно поширення принципів корпоративної соціальної відповідальності.



 

Участь аспірантів в міжнародній науковій конференції

26 лютого 2021 р. аспіранти спеціальності 051 Економіка факультету економіки та управління четвертого року навчання Юлія Хорошун (керівник, д.е.н., професор Проданова Л.В., професор кафедри менеджменту та бізнес-адміністрування) та третього року навчання Микола Слинько (керівник, д.н.держ.упр., професор Гончаренко І.Г., завідувач кафедри фінансів) взяли участь в роботі I Міжнародна науково-теоретичної конференції «The process and dynamics of the scientific path». Організатор – ГО Європейська наукова платформа, місце проведення –м. Афіни, Грецька Республіка.

На конференцію Юлія підготувала наукову працю на тему «Інвестиційна привабливість аграрного сектору України», а Микола – «Інноваційний розвиток регіону через запровадження технології смарт-спеціалізації».



 

Участь молодих науковців у Міжнародному конкурсі наукових статей

В останні дні зими 2021 р. аспіранти факультету економіки та управління спеціальності 051 «Економіка» освітньо-наукової програми «Економіка» третього року навчання Микола Слинько (науковий керівник, д.н.держ.упр., професор Гончаренко І.Г., завідувач кафедри фінансів) та першого року навчання Владислав Харченко (науковий керівник, д.е.н., професор Чиж В.І., професор кафедри обліку, аналізу і оподаткування) встигли подати наукові статті на Міжнародний конкурс наукових статей «Регіональні аспекти розвитку малого та середнього підприємництва: проблеми та шляхи рішення в умовах цифрової економіки».

Організатором конкурсу виступив ЗАКЛАД ОСВІТИ «БІП-УНІВЕРСИТЕТ ПРАВА ТА СОЦІАЛЬНО-ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ» (м. Могильов, Республіка Білорусь).

Робота Миколи має назву «Смарт-спеціалізація регіону як інструмент цифрової трансформації регіональної економіки».

Роботу Владислава присвячено вливу викликів інформатизації на розвиток обліку і аудиту.

Однією з вимог до робіт було проходження перевірки у системі Антиплагіат, які молоді науковці пройшли з успіхом.

Мінімально допустимим порогом щодо оригінальності тексту було 70%, тоді як перевірка роботи Миколи показала 90,46% оригінальності, а Владислава – 83,55%. Отже, хлопці відповідально підійшли до написання своїх наукових праць та запобігли академічного плагіату.

Побажаємо нашим молодим науковцям успіху в конкурсі!!!



 

Успішний старт наукових досліджень

26 січня 2017 р. відбулася II International scientific conference «World Science in 2016: Results», Morrisville, USA, в роботі якої взяли участь молоді науковці факультету економіки та управління, аспіранти спеціальності 051 «Економіка» Павлова Анастасія та Плигач Катерина.

Бажаємо нашим молодим науковцям подальших звершень!



 

Участь у міжнародній науковій конференції

25 січня 2019 р. на базі Костанайського інженерно-економічного університету ім. М. Дулатова (м. Костанай, Казахстан) відбулася ХI Міжнародна науково-практична конференція: «Трансформація досвіду менеджменту агробізнесу Європейського Союзу в Казахстан і країнах Центральної Азії», участь в роботі якої прийняла аспірант спеціальності 051 «Економіка» Ірина Барбанова. На конференцію було подано результати дослідження «Напрями забезпечення інноваційного розвитку України».



 

Апробація результатів дослідження за межами країни

16 травня 2019 р. аспірант факультету економіки та управління спеціальності 051 «Економіка» першого року навчання Ірина Барбанова взяла участь в роботі V Міжнародної науково-практичної конференції викладачів, аспірантів та студентів «Інноваційне суспільство: проблеми правових, економічних та соціально-гуманітарних наук», організатором якої виступив ПЗО «БІП – інститут правоведення», м. Могильов, Республіка Білорусь. На конференцію було подано доповідь «Фактори, що стримують інноваційний розвиток України».

Участь у заходах такого роду є підґрунтям для успішного старту наукової роботи дослідника, чого і бажаємо Ірині!



 

Публікація результатів дослідження молодого науковця в зарубіжному науковому виданні

У липні 2020 р. аспірант четвертого року навчання факультету економіки та управління спеціальності 051 «Економіка» Анастасія Павлова взяла участь у публікації результатів наукових досліджень в науковому періодичному виданні Economics. Finance and Management Review. Tallinn, Estonia.

Результатом стала публікація: Pavlova A.I., Radchenko A.A., Berezina O.Yu. Organizational and economic tools to increase the contribution of small business to the sustainable development of the region. Economics. Finance and Management Review. Tallinn, Estonia: Scientific Center of Innovative Researches OÜ, 2020. 2. С.4-9.

Бажаємо Анастасії подальших наукових звершень!



 

Участь у зарубіжній конференції

26 жовтня 2018 р. аспірант третього року навчання спеціальності 051 «Економіка» Анастасія Павлова взяла участь у роботі IV Писаренківських читань за темою «Ефективність сфери товарного оберту», організатором якого виступив Заклад освіти «Білоруський торгівельно-економічний університет споживчої кооперації», м. Гомель, Республіка Білорусь.

Результатом участі в конференції стала публікація:

Павлова А.И., Пархоменко Н.Н., Гаман П.И., Тарасюк А.В. Мировой опыт государственной поддержки малого бизнеса в условиях устойчивого развития. Эффективность сферы товарного обращения: сборник научных статей IV Писаренковских чтений, Гомель, 26 октября 2018 г. / редкол.: С.Н. Лебедева [и др.]; под науч. ред. канд. экон. наук, доцента Т.В. Гасановой. Гомель: Учреждение образования «Белорусский торгово-экономический университет потребительской кооперации», 2018. С.90-95.

Бажаємо Анастасії нових наукових звершень!



 

Майстер-клас «Навчання…кар’єра…успіх» від закордонних партнерів

4 березня 2021 р. д.е.н., професор, завідувач кафедри Економіки та управління Р.В. Манн організував для викладачів та науковців факультету економіки та управління дуже цікавий та корисний захід – Майстер-клас «Навчання…кар’єра…успіх», який на дуже високому рівні провів Томаш Кук, уповноважений Канцлера по справам рекрутації у Східній Європі, віце-президент по співробітництву з Україною та країнами колишнього Східного блоку університету HUMANITAS, м. Сосновець, Польща. Другим спікером виступила Олеся Вікторівна Алехнович, фахівець по справам міжнародного співробітництва університету HUMANITAS.

Учасниками заходу стали викладачі освітньо-наукової програми «Економіка» спеціальності 051 «Економіка», аспіранти цієї програми різних років навчання та їх наукові керівники, докторанти спеціальності 051 «Економіка»: д.е.н., професор Манн Р.В., д.е.н., професор Фінагіна О.В., д.е.н., професор Коломицева О.В., д.е.н., професор Захарова О.В., д.е.н., професор Проданова Л.В., к.е.н., доцент Руденко О.А., к.е.н. Бітюк І.М., докторанти, к.е.н., доценти Панкова Л.І. та Васильченко Л.С., аспіранти третього року навчання Слинько Микола та Марченко Олександр, аспіранти другого року навчання Мартінович Павло та Білик Алла. Загалом число учасників заходу перевищило 70 осіб.

Спікер провів майстер-клас у формі бесіди та обговорення ключових складових, які забезпечують ефективне кар’єрне зростання, що дозволило встановити бачення учасників заходу стосовно послідовності дій при реалізації певної ідеї та на конкретних прикладах його скоригувати та надати вірного вектору руху. Для аспірантів набуті під час майстер-класу знання є продовженням та систематизацією тих знань, які на першому кірсі було набуто під час вивчення дисциплін «Управління знаннями та інтелектуальним капіталом» та «Підприємницький капітал в системі економічного зростання суспільства».

Щиро дякуємо Руслану Володимировичу та шановним спікерам за корисно та цікаво проведений час!



 

Майстер-клас від фахівця з Республіки Білорусь на тему «Статистичне моделювання в економіці»

Ефективність наукових досліджень здобувача з будь-якої економічної тематики багато у чому залежить від тих статистичних методів та інструментів, які є в його арсеналі і якими він вміло й адекватно користується. Розуміючи той факт, що економістам завжди не вистачає прикладних статистичних навичок, 7 квітня 2021 р. з ініціативи та за запрошенням гаранта освітньо-наукової програми «Економіка» Черкаського державного технологічного університету д.е.н., професора О.В. Захарової для аспірантів та викладачів спеціальності 051 «Економіка» було проведено майстер-клас на тему «Статистичне моделювання в економіці». Спікером заходу виступив к.т.н., доцент, завідувач кафедри фундаментальної та прикладної математики Гомельського державного університету імені Франциска Скорини (м. Гомель, Республіка Білорусь) Марченко Лариса Миколаївна.

Вибір спікера не є випадковим. По-перше, між Черкаським державним технологічним університетом та Гомельським державним університетом імені Франциска Скорини влітку 2020 р. підписано договір про співпрацю, однією зі складових якого проголошено проведення спільних заходів у освітній та науковій сферах. По-друге, Лариса Миколаївна має багатий освітньо-науковий досвід і володіє унікальними методиками педагогічної майстерності в сфері свого професійного інтересу, а гарантом було поставлено задачу просто, доступно та легко донести до слухачів складний матеріал, щоб відразу після заходу кожен зі слухачів міг використати отримані знання на практиці. По-третє, Лариса Миколаївна бере активну участь у багатьох міжнародних проєктах і має практичні знання щодо особливостей використання кожного зі статистичних методів на практиці, у тому числі і в економічних контекстах.

Протягом заходу слухачі отримали знання про сутність, особливості та межі використання найбільш поширених статистичних методів обробки та презентації даних різного виду, познайомилися с прикладними пакетами обробки даних та отримали відповіді на свої питання щодо використання статистичних методів у контексті тематики наукових досліджень.

Щиро дякуємо Ларисі Миколаївні за цікавий та корисний захід і будемо чекати на продовження (про що вже є попередні домовленості)!



 

Неформальна освіта за фахом та тренування англійської мови

Завдяки дружній співпраці між кафедрами факультету економіки та управління Черкаського державного технологічного університету здобувачі освітньо-наукової програми «Економіка» спеціальності 051 «Економіка» (аспіранти четвертого року навчання Анастасія Вишневська та Яна Гавриленко та другого року навчання Павло Мартінович) та викладач кафедри менеджменту та бізнес-адміністрування, к.е.н., доцент О.А. Руденко отримали унікальну можливість взяти участь у серії вебінарів, об’єднаних загальною темою «Як запустити електронну комерцію за 6 днів». Спікером заходу виступив Emiliano Micheli.

Виходячи з того, що лекції проводяться англійською мовою, слухачі одночасно з набуттям знань щодо позитивних практик ведення міжнародного бізнесу тренують свої навички з англійської мови, тим самим підвищуючи рівень володіння нею. У результаті проходження курсу у кожного слухача має сформуватися власне бачення щодо тих орієнтирів, на які вони мають орієнтуватися при розв’язанні завдань в межах тематик власних наукових досліджень.

Щиро дякуємо спікеру, колегам кафедри економіки та управління та особисто Манну Руслану Володимировичу за запрошення на захід та надану можливість.



 

Участь здобувача ступеня доктор філософії третього року навчання за освітньо-науковою програмою «Економіка» на конференції Sustainable Development: Modern Theories and Best Practices, Tallinn

Наприкінці березня 2021 р. здобувач ступеня доктор філософії третього року навчання за освітньо-науковою програмою «Економіка» Слинько Микола взяв участь у роботі Щомісячної науково-практичної конференції Sustainable Development: Modern Theories and Best Practices, Tallinn. За результатами конференції було опубліковано збірник тез.

Бібліографія тез:

Slynko N. The choice of the smart specialization as an effective tool for improving the economy of the Ukrainian regions. Sustainable Development: Modern Theories and Best Practices: Materials of the Monthly International Scientific and Practical Conference (March 25-26, 2021) / Gen. Edit. Anzor Devadze. Tallinn: Teadmus OÜ, 2021. Рр. 47-51.

Ознайомитися з публікацією можна за посиланням:

https://teadmus.org/publications/pb-2

Бажаємо Миколі подальших наукових здобутків та високої мотивації до досягнення нових наукових результатів!



 

МОЖЛИВОСТІ У СВІТОВОМУ НАУКОВОМУ ТА ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ ДЛЯ МОЛОДОГО НАУКОВЦЯ

16 квітня 2021 р. відбулася он-лайн зустріч здобувачів наукового ступеня доктор філософії за спеціальностями 051 «Економіка» та 075 «Маркетинг» Черкаського державного технологічного університету з науковцем світового рівня, доктором економічних наук, професором ПРОКОПЕНКО Ольгою Володимирівною (Естонія).

Ольга Володимирівна у минулому досить тривалий час успішно керувала факультетом економіки та менеджменту та кафедрою економічної теорії в Сумському державному університеті, на дуже високому рівні проводила щорічну міжнародну науково-практичну конференцію «Міжнародна стратегія економічного розвитку регіону», на яку приїжджали провідні вчені з України та багатьох країн світу та у дружній конструктивній атмосфері обмінювалися своїми напрацюваннями. Прокопенко О.В. є дуже успішним науковцем, з під пера якого вийшло понад 500 наукових праць, під науковим керівництвом якого захищено багато кандидатів та докторів наук, який має понад 2000 цитувань у Гугл академії і ще багато інших наукових здобутків. Весь цей колосальний нагромаджений досвід організаційної, наукової та викладацької роботи дозволив Ользі Володимирівні успішно вийти на міжнародний рівень і протягом останніх років отримати дуже потужний досвід практичної роботи в університетах Польщі, Ізраїлю, Болгарії, Республіки Білорусь, Естонії та інших країн.

Сьогодні Ольга Володимирівна живе і працює в Естонії, відкрила досить успішну компанію у сфері наукових послуг «Teadmus», в конференціях якої вже в цьому році прийняли участь аспіранти освітньо-наукової програми «Економіка» Черкаського державного технологічного університету.

Протягом зустрічі здобувачі вищої освіти отримали безцінну інформацію про можливості, які існують для молодих науковців у світі; дізналися про вимоги до якості наукових публікацій, які можуть претендувати на фінансування іноземними університетами; познайомилися з особливостями процесу проведення наукових досліджень та освітньої діяльності в іноземних університетах тощо.

Набута інформація і знання стали дуже корисними не лише для здобувачів наукового ступеня доктор філософії, а й для викладачів кафедр менеджменту та бізнес-адміністрування й економічної кібернетики та маркетингу.

Щиро дякуємо Ользі Володимирівні за надихаючу розповідь, відверто презентований власний досвід та дуже сподіваємося на подальшу плодотворну співпрацю!!!