Довідки про впровадження результатів дослідження здобувачів

 

 



 

Заявка на участь у конкурсі спільних українсько-білоруських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2021-2022 рр.

У рамках підписаного влітку 2020 р. договору про співробітництво між Черкаським державним технологічним університетом (м. Черкаси, Україна) та Установою освіти «Гомельський державний університет імені Франциска Скорини» (м. Гомель, Республіка Білорусь) підготовлено та 25 червня 2020 р. подано до Міністерства освіти і науки України заявку на участь у конкурсі спільних українсько-білоруських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2021-2022 рр. Відповідну заявку у ті ж терміни було подано до Міністерства освіти Республіки Білорусь.

Назва проєкту – Інтелектуальний аналіз даних для оцінки впливу економіки знань на сталий розвиток регіонів.

Пріоритетний напрям – Цифрові інформаційно-комунікаційні та міждисциплінарні технології.

Мета – встановлення закономірностей, взаємозв’язків, чинників побудови економіки знань на регіональному і міждержавному рівнях, вивчення структури економіки знань, що сприяє сталому розвитку регіонів, з допомогою інтелектуального аналізу даних. Отримані результати буде покладено в основу формування компетентнісного портфеля випускника закладу вищої освіти, що дозволить скоротити термін досягнення економіки знань в країні.

Галузь – Інтелектуальний аналіз даних в економіці, цифрові інформаційно-комунікаційні та міждисциплінарні технології.

Науковий керівник проєкту від української сторониЗахарова Оксана Володимирівна,
доктор економічних наук, професор, професор кафедри менеджменту та бізнес-адміністрування Черкаського державного технологічного університету
Науковий керівник проєкту від білоруської сторониМарченко Лариса Миколаївна,
кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри фундаментальної та прикладної математики Установи освіти «Гомельський державний університет імені Франциска Скорини»

Перелік публікацій, що підтверджує досвідченість керівників проєкту у обраній тематиці дослідження:

  1. O. Zakharova. Specificity of knowledge management in the enterprise in dependence on the stage of the person’s life cycle. Journal of the Knowledge Economy. 2019. Vol. 10. №4. pp. 1447-1465. DOI: 10.1007/s13132-018-0550-0 (Scopus).
  2. Захарова О.В., Подлужна Н.О. Системний підхід до кластеризації регіонів за компонентами економіки знань. Державне стимулювання інноваційного розвитку суб’єктів господарювання: методологічні засади, світовий та вітчизняний досвід: монографія / за заг. ред. канд. екон. наук, доц. Л.С. Захаркіної. Підрозділ 3.2. Суми: СДУ, 2019. С. 22-33.
  3. Захарова О.В. Перспективи побудови економіки знань в Україні. Зб. наук. праць Черкаського державного технологічного університету. Серія: Економічні науки. Черкаси, 2018. Вип. 51. С. 12-24.
  4. Захарова О.В. Закономірності управління знаннями на рівні підприємства як інструмент досягнення країною стану економіки знань. Зб. наук. праць Черкаського державного технологічного університету. Серія: Економічні науки. Черкаси, 2016. Випуск 43. Част. ІІ. С. 29-36.
  5. Захарова О.В., Подлужна Н.О. Систематизація підходів до оцінки ступеня досягнення економікою країни стану економіки знань. Соціально-трудові відносини: теорія та практика. Зб. наук. пр. К.: ДВНЗ «Київський національний економічний ун-т ім. В. Гетьмана», 2016. №2 (12). С. 90-99.
  6. Захарова О.В., Марченко Л.Н. Украина и Беларусь: Украина и Беларусь: анализ и предпосылки достижения экономики знаний. Известия Гомельского государственного университета имени Ф. Скорины. 2020. № 2 (119) Социально-экономические и общественные науки. С.141-148.
  7. Башлакова О.С., Марченко Л.Н. Финансовые рынки и инфляция в развитых странах: исследование взаимосвязи (на материалах США). Известия Гомельского государственного университета. 2019. № 2(113). С.98-104.
  8. Захарова О.В., Марченко Л.Н. Украина и Беларусь: оценка состояния экономики знаний. Известия Гомельского государственного университета имени Ф. Скорины. 2019. № 5 (116). С.129-135.
  9. V. Padhornaya, L. Marchanka, F. Grigoriev, I.Kavaliova. Composition optimization of the lubricant based on vegetable oils and definyl amine. The X International conference BALTTRIB’2019. 15.11.2019. Kaunas, Akademija. Vitautas Magnus University, Lithuania.
  10. Эконометрика: модель множественной линейной регрессии: практическое руководство / Л.Н. Марченко, Ю.Е. Летунович, Ю.В. Синюгина; М-во образования Республики Беларусь, Гомельский гос. ун-т им. Ф. Скоринy. Гомель: ГГУ им. Ф. Скорины, 2016. 47 с.

До складу виконавців проєкту увійшли:

від української сторони
Барбанова Ірина Сергіївна,
аспірант PhD другого року навчання освітньо-наукової програми «Економіка»
від білоруської сторони
Ярмак Вікторія Валентинівна,
магістрант

Чекаємо на результати конкурсу та сподіваємося на успіх!



 

Тренінг-семінару для аспірантів спеціальності 051 Економіка та викладачів факультету економіки та управління на тему «Як підвищити власний рейтинг науковця? та Як опублікувати статтю у виданнях Scopus та Web of Science безкоштовно?»

1 квітня 2019 р. у новому конференц-зал Черкаського державного технологічного університету було проведено тренінг-семінару для аспірантів спеціальності 051 Економіка та викладачів факультету економіки та управління на тему «Як підвищити власний рейтинг науковця? та Як опублікувати статтю у виданнях Scopus та Web of Science безкоштовно?».

Модератор заходу – д.е.н., проф., професор кафедри менеджменту та бізнес-адміністрування, помічник декана факультету економіки та управління з наукової роботи Захарова Оксана Володимирівна.

Метою заходу стало набуття обізнаності аспірантів про різні складові наукової діяльності, підвищення наукової активності викладачів факультету, підняття наукового рейтингу викладачів факультету, набуття викладачами розуміння необхідності наповнення репозитарію факультету власними науковими текстами.

Присутні на заході аспіранти (Микола Слинько, Ольга Мокрій, Катерина Плесюк, Юлія Чумаченко, Тетяна Сахно та аспірант спеціальності Маркетинг Олександр Сергієнко) задавали багато питань, що продемонструвало їх високу зацікавленість у заходах подібного роду.

Отримані під час заходу, який зайняв рівно одну астрономічну годину, знання стануть основою для більшого розуміння як молодими, так і вже досвідченими вченими (були присутніми всі завідувачі кафедр, декан, начальник навчально-методичного відділу, провідні викладачі) факультету закономірностей формування та регулювання свого наукового рейтингу.





Участь гаранта та викладачів спеціальності 051 Економіка у міжнародній конференції

Протягом 21-25 вересня 2020 р. на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського відбулася міжнародна конференція IEEE Problems of automated electric drive: Theory and practice. Участь у роботі конференції взяли викладачі кафедри менеджменту та бізнес-адміністрування Черкаського державного технологічного університету д.е.н., професор О.В. Фінагіна, д.е.н., професор О.В. Захарова та к.е.н. О.М. Пригодюк.

За результатами участі в конференції було опубліковано наукові статті у збірнику матеріалів конференції, який було проіндексовано у наукометричній базі Scopus. Кожен учасник конференції отримав іменні сертифікати, що засвідчують участь в конференції та опанування її тематики у обсязі 30 год. (1 кредит ECTS).

Щиро дякуємо організаторам за можливість продемонструвати свої напрацювання та набути позитивний досвід спавпраці!



 

Знайомство з UNIT.City (м. Київ) – першим в Україні інноваційним парком

9 листопада 2018 р. д.е.н., професор О.В. Захарова та д.е.н. Л.В. Проданова прийняли участь у заході, організованому завідувачем кафедри філософських і політичних наук Черкаського державного технологічного університету Анжелою Іванівною Бойко при підтримці органів місцевого самоврядування міста Черкаси.

Метою поїздки стало ознайомлення з потужностями та можливостями UNIT.City для підготовки талантів в Україні. Було з’ясовано, що інноваційний парк обрав собі за місію «створювати інноваційне середовище та креативну атмосферу для роботи, життя та творчості з метою розвитку нових технологій та підприємництва».

Інформацію та знання, набуті під час поїздки, буде використано з метою удосконалення змісту дисципліни «Управління знаннями та інноваційним капіталом» та «Методологія Форсайт в економічних дослідженнях», що викладаються аспірантам спеціальності 051 «Економіка».

Створення в країні означеної інноваційної площадки має стати платформою для підтримки талановитої молоді, кроком до стабілізації економіки та інноваційного розвитку України. Зацікавлення аспірантів спеціальності 051 Економіка Черкаського державного технологічного університету означеним проєктом має активізувати черкаську молодь на створення стартапів, на реалізацію соціально відповідальної поведінки.



 

Траєкторія становлення науковця на прикладі аспірантки третього року спеціальності 051 Економіка БАРБАНОВОЇ ІРИНИ

Аспірант третього року навчання спеціальності 051 Економіка, Барбанова Ірина, написала свої перші тези ще у листопаді 2016 р. під час навчання в магістратурі Черкаського державного технологічного університету на спеціальності Менеджмент, спеціалізації Управління інноваційною діяльністю. Саме вибір спеціалізації в магістратурі визначив і напрям подальшої тематики наукових досліджень – інноваційна діяльність, а надихнув на наукові здобутки спочатку просто викладач дисципліни «Управління інноваційними змінами», а потім керівник магістерської роботи – д.е.н., проф. О.В. Захарова, професор кафедри менеджменту та бізнес-адміністрування. На момент захисту магістерської роботи на тему «Інноваційний розвиток підприємств машинобудівної галузі (на матеріалах ПАТ НВП «Смілянський електромеханічний завод», м. Сміла, Черкаська обл.)», у грудні 2017 р., Ірина вже мала в своєму арсеналі одну фахову статтю та троє тез доповідей на конференціях.

Перші тези Ірини, написані під час навчання в магістратурі:

https://conf.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2017/01/18-1.pdf

Перша фахова стаття Ірини, написана під час навчання в магістратурі:

http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/bitstream/123456789/7538/1/27.pdf

Диплом магістерської роботи Ірини у січні 2018 р. прийняв участь у конкурсі дипломів, що проводився у Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського за освітніми програмами «Управління інноваційною діяльністю» або «Менеджмент інноваційної діяльності» та нагороджений Грамотою за високий рівень апробації результатів дослідження.

У серпні 2018 р. Ірина успішно склала вступні іспити та поступила на освітньо-наукову програму Економіка до Черкаського державного технологічного університету. Тема дисертаційної роботи – Створення механізму інноваційного розвитку регіону. Керівник – д.е.н., професор, професор кафедри менеджменту та бізнес-адміністування О.В. Захарова

З початку вступу до аспірантури Ірина активізувала свої наукові дослідження:

прийняла участь у роботі конференцій:

IV Міжнардна науково-практична конференція «Студенти та молодь – для майбутнього України», м. Бахмут, 26 жовтня 2018 р.;

ІІІ Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Управління ресурсним забезпеченням господарської діяльності підприємств реального сектору економіки», м. Полтава, 31 жовтня 2018 р.;

ХI Международная научно-практическая конференция «Трансформация опыта менеджмента агробизнеса Европейского Союза в Казахстан и страны Центральной Азии», «Дулатовские чтения – 2019», г. Костанай;

ІІІ Міжвузівськая науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Конкурентоспроможність підприємств в умовах трансформаційних процесів в економіці України», м. Харків, 14 листопада 2018 р.;

V Международная научно-практическая конференция преподавателей, аспирантов и студентов «Інформационное общество: проблемы правовых, экономических и социально-гуманитарных наук», г. Могилев, 16 мая 2019 г.;

ХXVІІ Міжнародна науково-практична конференція «MicroCAD-2019», м. Харків, 2019 р.;

III Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні теорія і практика менеджменту та бізнес-адміністрування», м. Черкаси, 25 квітня 2019 р.;

Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні соціально-економічні проблеми держави і регіонів», м. Покровськ 13-14 травня 2019 р.;

ІІІ Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції студентів та молодих вчених «Соціально-економічного розвитку: регіональні особливості та світові тенденції», м. Івано-Франківськ 23 жовтня 2019 р.;

IV Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні теорія і практика менеджменту та бізнес-адміністрування», м. Черкаси, 30 квітня 2019 р.;

Всеукраїнська науково-практична конференція «Публічне управління: проведення реформи в Україні», м. Покровськ, 10 грудня 2020 р.;

прийняла участь у написанні трьох колективних монографій:

«Інструменти та методи комерціалізації інноваційної продукції» за заг. ред. д.е.н., проф. Ілляшенка С.М. к.е.н., доц. Біловодської О.А. Суми: Триторія, 2018;

«Державнестимулювання інноваційного розвитку суб’єктів господарювання: методологічні засади, світовий та вітчизняний досвід» за заг. ред. канд. екон. наук, доц. Л.С. Захаркіної. Суми: Сумський державний університет, 2019;

«Траєкторії формування національної інноваційної стратегії забезпечення економічної безпеки України» за заг. ред. канд. екон. наук, доц. Л.С. Захаркіної. Суми: Сумський державний університет, 2020;

опублікувала статті у фахових виданнях:

Економіка і організація управління. Донецький національний університет ім. Василя Стуса, вип. №1 (33). 2019;

Збірник наукових праць Донецького державного університету управління. Том ХХ. Випуск 313 «Проблеми та перспективи забезпечення стабільного соціально-економічного розвитку», Маріуполь, 2019;

Збірник наукових праць Черкаського державного технологічного університету. Серія економічні науки, 2020. 

Участь Ірини, у конференціях, що проводилися в інших країнах:
м. Костанай, Казахстан, 2019 р.

м. Могильов, Республіка Білорусь, 2019 р.

На сьогодні Ірина має вже сім цитувань на її праці:

Побажаємо Ірині подальших здобутків у науковій сфері та скорішого захисту дисертаційної роботи!



 

Членство д.е.н., професора Захарової Оксани Володимирівни в редколегіях зарубіжних наукових журналів

Гарант освітно-наукової програми «Економіка» за спеціальністю 051 «Економіка» д.е.н., професор О.В. Захарова являється членом редакційних колегій зарубіжних наукових журналів за тематикою, що входить в коло її наукових інтересів.

1. Journal of Economics, Trade and Marketing Management

ISSN 2642-2409 (Print). ISSN 2642-2417 (Online).

445 S. Figueroa Street, Los Angeles, CA 90071.

Tel: (626)513-2983. Fax: (626)333-8885.

Участь з 25 березня 2019 р.

http://www.scholink.org/ojs/index.php/jetmm

За час членства прорецензовано сліпим методом вісім статей, поданих до редакції журналу. Надано конкретні рекомендації щодо покращення якості та змісту кожної статті.

2. Social Education Research

ISSN: 2717-5723 (Print) 2717-5731 (Online).

190 Woodlands Industrial Park E5 Woodlands Bizhub #06-04 Singapore, 757516.

Email: [email protected]

Участь з 15 серпня 2019 р.

http://ojs.wiserpub.com/index.php/SER

За час членства прорецензовано сліпим методом шість статей, поданих до редакції журналу. Надано конкретні рекомендації щодо покращення якості та змісту кожної статті.

3. Virtual Economics

ISSN 2657-4047.

The London Academy of Science and Business.

3rd Floor, 120 Baker Street, London, England, W1U 6TU.

Участь з 20 травня 2020 р.

https://publons.com/journal/257243/virtual-economics/

https://virtual-economics.eu/index.php/VE

Участь в якості члена редакційних колегій іноземних наукових журналів дозволяє у режимі он-лайн ознайомлюватися з тими тенденціями, що у сучасній світовій науці відбуваються, нагромаджувати досвід рецензування та докладати посильних зусиль у справі підвищення якості статей, що друкуються у даних наукових журналах.



 

Новітні інструменти передачі знань та перевірки рівня їх засвоєння

24 березня 2021 р. викладачі, що забезпечують навчальний процес за освітньо-науковою програмою «Економіка» спеціальності 051 «Економіка» (д.е.н., проф. Захарова О.В., д.е.н., проф. Проданова Л.В., д.е.н., проф. Петкова Л.О., к.е.н., доц. Руденко О.А., к.е.н. Бітюк І.М., к.філол.н., доц. Усик Л.М.) взяли участь у інтерактивній лекції «Методика навчання: принципи, методи, форми», яку було організовано та проведено Центром освітніх технологій Черкаського державного технологічного університету.

Лекторка, к.пед.н., доцент кафедри української мови та загального мовознавства Черкаського державного технологічного університету Василенко Ніна Василівна. Лекцію було організовано одночасно у двох форматах – онлайн на платформі Microsoft Teams та офлайн в аудиторії.

Під час заходу було обговорено питання про традиційні й інноваційні форми й методи навчання та про підходи до оцінювання результатів навчання у вищій школі. Спікер розкрив зміст кожного з інноваційних освітніх прийомів, навів конкретні приклади їх використання та обґрунтував ефективність кожної групи методів у досить важливій справі – закріплення знань у слухачів. Темп проведення заняття, концентрованість корисної інформації та позитивний емоційний фон дозволили не лише з користю, а й із задоволенням провести час всім присутнім.

Щиро дякуємо спікеру та організаторам за захід та чекаємо на продовження!



 

PhD_марафон: використовуємо всі можливості для успішного наукового дослідження

Протягом березня 2018 р. аспірант другого року навчання спеціальності 051 Економіка Анастасія Павлова успішно пройшла практичний курс PhD_марафон, організатором якого є лабораторія ефективних досліджень Smart Science Lab.

Курс спрямований на надання аспірантам концентрованих знань щодо процедур підготовки дисертації, особливостей підбору та обробки академічної літератури, формулювання положень наукової новизни тощо. Курс також є спрямованим на стимуляцію креативного мислення дисертанта.

Знання, отримані під час марафону будуть використаними для швидкого та ефективного наукового дослідження.



 

Участь гаранта освітньо-наукової програми за спеціальністю 051 «Економіка» в якості експерта від українського академічного середовища у анкетуванні в межах The QS Global Academic Survey

Другий рік поспіль (наприкінці лютого 2020 та 2021 рр.) доктор економічних наук, професор, професор кафедри менеджменту та бізнес-адміністрування, помічник декана факультету економіки та управління з наукової роботи, гарант освітньо-наукової програми Економіка спеціальності 051 «Економіка» Черкаського державного технологічного університету Оксана Володимирівна Захарова на особисте запрошення фахівців QS Intelligence Unit взяла участь в якості експерта в анкетуванні, що щорічно проводиться Quacquarelli Symonds в межах всесвітнього дослідження QS Global Academic Survey. Метою даного дослідження є анкетування вчених світу стосовно висловлення їх об’єктивної та аргументованої думки щодо рейтингу провідних університетів світу та освітніх програм у тій сфері, що є фаховою для респондентів.

Кількість респондентів, яких було опитано у 2021 р. перевищила 100 тис. осіб, що було досягнуто завдяки використанню прогресивних інформаційних технологій, покладених в основу опитування та ефективного управління великими базами даних. При цьому питома вага українських науковців серед всіх опитаних цього року становила 0,6% порівняно з 0,1% грузинських та 0,3% білоруських вчених. Лідерами серед опитаних стали науковці з США – 7,4% та Великобританії – 6,4% від загального числа респондентів.

Результати опитувань являються складовою методології одного з трьох найбільш авторитетних світових рейтингів університетів – QS World University Rankings®.



 

Підвищення кваліфікації викладачів та наукових керівників в межах освітньо-наукової програми «Економіка» спеціальності 051 «Економіка»

У період з 13 січня по 13 червня 2020 р. сім викладачів кафедри менеджменту та бізнес-адміністрування – д.е.н., проф. О.В. Захарова, д.е.н., проф. О.В. Фінагіна, д.е.н., проф. Л.В. Проданова, д.е.н., проф. А.С. Павловська, к.е.н., доц. О.А. Руденко, к.е.н., доц. О.В. Якешев, к.е.н., доц. О.О. Плаксюк – пройшли процедуру підвищення кваліфікації в Центральному інституті післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України (на базі Черкаського державного технологічного університету) за освітньо-професійною програмою «Науково-педагогічні працівники університетів, академій, інститутів». Загальна кількість годин / кредитів ЄКТС – 210/7.

Мета підвищення кваліфікації – набуття інтегральної компетентності за тематикою та проблематикою «Новітні технології та цифрові засоби в освітньому процесі», розширення професійних контактів.

Під час проходження процедур підвищення кваліфікації викладачами набуто інтегральні компетентності за тематикою та проблематикою новітніх технологій та цифрових засобів в сучасному освітньому процесі. Опановано з метою подальшого використання у навчальному процесі Черкаського державного технологічного університету знання про новітні цифрові ресурси, доступні в глобальній мережі, їх використання у професійній діяльності, удосконалено навички створення власних цифрових ресурсів, підвищено рівень цифрової компетентності. Удосконалено навички обґрунтування моделі власної професійної діяльності, її результативності.

У ході підвищення кваліфікації набуто передовий досвід щодо специфіки та альтернативних підходів до викладання дисциплін із застосуванням цифрових ресурсів та новітніх технологій. Набутий досвід буде використаним під час підготовки бакалаврів та магістрів за спеціальністю 073 «Менеджмент», докторів філософії за спеціальністю 051 «Економіка».

По закінченню процедур підвищення кваліфікації кожен учасник мав написати випускну роботу, отримати схвальну рецензію на неї від наукового керівника та презентувати її перед поважною комісією. Кожен викладач кафедри впорався з поставленою задачею на «відмінно».

Мабуть цього вдалося досягти через високий рівень професіоналізму та вміння мотивувати наших кураторів та дуже цікаву тематику дослідження, яку нами було обрано для написання випускних робіт.

Щиро дякуємо кураторам нашої траєкторії навчання Світлані Антощук та Оксані Бойченко, а також всім викладачам та науковим керівникам курсу, за набуті знання і навички, які відразу впроваджувалися у нашу освітню і наукову діяльність.



 

Розширення наукових горизонтів

19 листопада 2020 р. доцент кафедри менеджменту та бізнес-адміністрування Пригодюк О.М. взяла участь у віртуальному відкритому просторі «Українці Африки: горизонти спільного зростання» організованому Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків у партнерстві з Українською асоціацією в Південно-Африканській Республіці. На цьому заході команда інституту представила дослідження українців, що живуть у Південно-Африканські Республіці, а запрошені гості обговорили отримані результати на панельній дискусії.

Дослідження «Українці Південно-Африканської Республіки: суспільство, ідентичність, майбутнє», яке здійснив колектив Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою за ініціативи української громади у Південно-Африканській Республіці, є черговим кроком у реалізації масштабного проєкту МІОКу щодо вивчення міграційних процесів з України і складається з наукового та культурно-просвітницького компонентів. У опитуванні команда науковців застосувала якісну методологію глибинного інтерв’ю з українськими мігрантами у ПАР.

Означена тематика є перспективною для проведення наукових досліджень, а методи, які було використано під час реалізації проєкту мають бути доданими до портфелю активного наукового інструментарію здобувачів освітнього рівня доктор філософії.



 

Вчимося писати науковий текст

24 лютого 2021 р. аспірант першого року навчання спеціальності 051 «Економіка» освітньо-наукової програми «Економіка» Ігор Луцький прийняв участь у вебінарі «Культура написання наукових текстів», який відбувся в рамках промоції академічної доброчесності в Українському католицькому університеті, а організатором виступила бібліотека Українського католицького університету.

Лектором на вебінарі виступила Наталя Шліхта – кандидатка історичних наук, очільниця кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія», дослідниця історії церкви в радянській державі та історії радянського суспільства, радниця Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP, співавторка методичних рекомендацій та програми курсу «Основи академічного письма», матеріалів про викладання принципів академічної доброчесності для школярів.

Під час вебінару було розкрито принципи академічного письма; охарактеризовано всі етапи написання наукового тексту та наведено його структуру; надано практичні поради щодо опанування технології написання академічного письма.

Очікуємо від Ігоря вже у найближчому майбутньому якісних наукових текстів, так як набуті знання мають закріплюватися саме під час їх практичного використання.



 

Шлях молодого науковця
на прикладі аспірантки четвертого року навчання
спеціальності 051 Економіка
ВИШНЕВСЬКОЇ АНАСТАСІЇ

Вишневська Анастасія Олегівна, аспірант четвертого року навчання (2017 року вступу до аспірантури) спеціальності 051 Економіка факультету економіки та управління обрала шлях науковця після 5 років роботи в державних податкових органах. Диплом магістра з відзнакою Черкаського державного технологічного університету, отриманий в 2012 році за спеціальністю «Облік і аудит» дозволив здобути престижну професію та якісні знання. Але потяг до наукової діяльності надихнув в 2017 році вступити до аспірантури, успішно склавши всі вступні іспити. Такий крок, також, дозволив кардинально змінити і професійну діяльність, вибір зроблено на користь професійного розвитку в бізнесі. Саме бізнес, а також основні інноваційні тенденції розвитку в України було взято за основу для написання дисертаційної роботи на тему: «Формування ринку високотехнологічних стартапів в регіонах України», науковий керівник д.е.н., професор, завідувач кафедри економічної кібернетики та маркетингу – Коломицева Олена Віталіївна.

Вміло поєднуючи навчання та робочий процес досягається досвід та знання, необхідні для написання наукової роботи. Робота в аудиторській компанії дозволяє розширювати коло знайомств із представниками бізнесу регіону та мати можливість вивчати економічне підґрунтя інноваційних процесів з середини. А робота секретарем Територіального відділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» в Черкаській області» дає можливість відстежувати основні тенденції змін на законодавчому рівні, що є актуальними для всіх платників податків країни, в тому числі і для малого, середнього та великого бізнесу. Це також і співпраця з Держаною податковою службою, в результаті якої відбувається обмін знаннями та, як результат, впровадження спільних проєктів для платників податків області.

Прагнення до знань мотивує постійно вчитися та удосконалюватися у професії, науковій сфері. Так, із вступом до аспірантури було взято участь у низькі міжнародних та вітчизняних науково-практичних конференціях:

  • Міжнародна науково-практична конференція «Економічні перспективи підприємництва в Україні», Територія можливостей для розвитку підприємництва, Ірпінь 2017 р. «Стартап як вагомий елемент бізнес-інкубаторів в регіоні»;
  • Міжнародна науково-практична конференція «Ефективне управління економікою Інформаційні технології, маркетинг, бізнес», Черкаси, 2018. «Тенденції розвитку сучасних інформаційних технологій для ведення успішного бізнесу в Україні»;
  • Всеукраїнська наукова конференція «Сучасні теорія і практика менеджменту та бізнес адміністрування», Черкаси, 2018. «Основні напрями розвитку бізнес-освіти в частині бізнес-адміністрування в Україні»;
  • ІІІ Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція «Сучасні теорія і практика менеджменту бізнес-адміністрування», Черкаси, 2019. «Інновація у сучасному бізнес-середовищі та її наукове трактування»;

XI International scientific conference «Results of modern scientific research», Morrisvill. «Bussines environtment of the Ukrainian regions: Historical features of the formation».

Опублікувала статтю «Роль криптовалюти для інформаційної економіки України та світу» у Збірнику наукових праць ЧДТУ, Черкаси, Випуск 47, Серія: Економічні науки, що входить до категорії Б.

В лютому 2020 року була слухачем курсу «Академічна доброчесність в університеті» на першій в Україні он-лайн платформі для навчання ВУМ.

Поряд з набуттям знань в аспірантурі Анастасія для підвищення власного професійного рівня знань та умінь на постійній основі проходить різноманітні тематичні навчання, відвідує курси та тренінги, семінари, вебінари тощо.

Так, одним з таких напрямків підвищення професійного рівня є навчання у міжнародній бізнес-школі Л-А-Б-А під керівництвом Марини Волошиної, Head of CRM в METRO Cash&Carry. Успішне завершення курсу дозволило опанувати важливі знання з системі побудови Клієнтського Сервісу (отримала 199 з 200 можливих балів). Це 7 тижнів навчання, 10 лекційних та практичних занять, тестування, он-лайн зустрічі.

Протягом вересня-грудня 2020 р. проходила навчання та прослухала курс лекцій Кирила Куницького в Міжнародній освітньо-консалтинговій Компанії «Бізнес-Конструктор», «Власник бізнесу 2.0» – унікальна освітньо-консалтингова програма, що дозволяє набути ключові управлінські компетенції, провести аудит системності бізнесу і змінює фокус з операційних на стратегічні питання бізнесу.
Даний курс поглиблює знання в стратегічному плануванні розвитку бізнесу та дозволяє створювати прогнози та втілювати в життя моделі управління бізнесом, які приведуть до його розширення та зміцнення.

Обрано та успішно пройдено два навчальних курси на платформі ДІЯ. Цифрова Освіта, створених під егідою Міністерства цифрової трансформації України. Тематика курсів безпосередньо пов’язана із темою дослідницької роботи Анастасії, а саме навчальний курс на 10 занять «Стартуй Стартап» та «Все про блокчеїн, біткоїн та валюти».

Отримано сертифікат щодо успішного проходження загально національного тестування із знання цифрової грамотності Цифрограм.

З метою підвищення результативності наукової діяльності Анастасія опановує програми не лише професійного спрямування, а й вивчає інструменти наукового пошуку на платформі Web of Science.

Бажаємо Анастасії успішного завершення навчання в аспірантурі!



 



 

Підвищення кваліфікації аспіранта шляхом участі в онлайн-форумі

25 лютого 2021 р. аспірант третього року навчання за спеціальністю 051 «Економіка» освітньо-наукової програми «Економіка» Ірина Барбанова взяла участь в онлайн-форумі на тему «Інновації в освіті, бізнесі, ІТ та культурі: світогляд та практичні кейси», що було зараховано як процедуру підвищення кваліфікації у обсязі 6 год.

Протягом форуму було розглянуто питання:

  1. Інновація як втілення нового, а не обговорення.
  2. Цифрові технології для підвищення ефективності управління освітою.
  3. Обговорення плюсів та мінусів онлайн та офлайн освіти.
  4. 3D технології в освіті.
  5. Обговорення освітніх проектів (Всеукраїнський бізнес турнір, міжнародний фотоконкурс «Ми – люди Землі», Фестивалі «Мов та культур» і «Кольори голосів»).
  6. Застосування інновацій в бізнесі.
  7. Формування та впровадження інноваційних стратегій на підприємствах.
  8. Обговорення стартапів.
  9. Обговорення пріоритетних напрямків для інновацій (відновлення та побудова інфраструктури для підвищення якості побутового життя; створення центрів культури (концертно-музейно-бібліотечні комплекси); зміна системи освіти).
  10. Обговорення проєктів цифрової трансформації.
  11. Обговорення інновацій в ІТ галузі.
  12. Українські ІТ-технології в космічній галузі.

Отримані під час навчання знання ляжуть в основу наукових досліджень Ірини, які присвячено створенню механізму інноваційного розвитку регіону.

Побажаємо Ірині успіху в її наукових дослідженнях!



 

Ознайомлення з особливостями нової системи захисту ступеня доктора філософії

4 березня 2021 р. представники факультет економіки та управління Черкаського державного технологічного університету, д.е.н., професор О.В. Захарова, д.е.н., професор Л.В. Проданова, аспірант четвертого року навчання спеціальності 051 «Економіка» Анастасія Вишневська та аспірант третього року навчання спеціальності 051 «Економіка» Тетяна Сахно взяли участь у вебінарі «Доктори філософії, як освітньо-науковий рівень: сучасний стан, виклики, перспективи», який на платформі Zoom було організовано Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.

Основними спікерами вебінару виступили Михайло Винницький та Ігор Олексів.

Протягом вебінару було розкрито питання щодо наявних вимог до забезпечення високої якості освітніх послуг на третьому рівні вищої освіти, наведено приклади успішного захисту дисертаційних робіт докторів філософії у зарубіжних навчальних закладах та розкрито особливості нової системи захисту докторів філософії, дія якої почнеться з вересня 2021 р.

Протягом вебінару учасники переконалися, що результатом та основною метою підготовки здобувачів освіти на освітньо-науковому рівні є не захист дисертації доктора філософії, а підготовка конкурентоспроможного, компетентного та мотивованого дослідника, праця якого буде приносити користі суспільству у науковому, освітньому або реальному секторах економіки країни.

Досить корисним для аспірантів та цікавим для викладачів був презентований Тетяною Степурко досвід щодо захисту дисертації у Маастрихському університеті та Остапом Середою – у Центальноєвропейському університеті, м. Будапешт:

Проте найбільшу користь було отримано від презентації Михайла Вінницького, який розкрив особливості нової системи захисту докторів філософії, або що нас чекає з 1 вересня 2021 р.:

Ну і дуже позитивна новина для тих, хто навчався в аспірантурі до 2016 р. та не встиг вчасно захиститися:

Отже, орієнтири отримано, шлях є зрозумілим та вимірним! Починаємо прискорюватися у реалізації власних наукових цілей!



 

Підтвердження можливості викладання дисципліни

Якість освіти значною мірою залежить від багатьох складових, однією з яких є наукові дослідження викладача за тематикою дисциплін, які він викладає. Викладачі, що працюють на освітньо-науковій програмі «Економіка» за спеціальністю 051 «Економіка» Черкаського державного технологічного університету у цьому сенсі є досить активними та результативними. Одним із прикладів такої наукової активності є публікація к.е.н., доцента О.А. Руденко, що лежить у проблематиці дисципліни «Антикризова економічна політика: наукові засади формування та впровадження»:

Мартінович В.Г., Руденко О.А. Ознаки виникнення криз в системі державного управління. Економіка та суспільство. 2020. №22. DOI: 10.32782/2524-0072/2020-22-74. URL: https://economyandsociety.in.ua/index.php/journal/article/view/116.

Результати дослідження, презентованого в даній публікації, дозволять розширити аргументацію дисципліни, що має підвищити зацікавленість здобувачів вищої освіти щодо її опанування.



 

Аспірантський семінар в межах реалізації освітньо-наукової програми «Економіка»

Протягом 30 березня – 1 квітня 2021 р. в рамках підготовки здобувачів третього освітнього рівня «доктор філософії» за освітньо-науковою програмою «Економіка» кафедрою менеджменту та бізнес-адміністрування Черкаського державного технологічного університету було проведено три сесії Аспірантського семінару. Задля дотримання всіх карантинних вимог захід було проведено на платформі Zoom. Метою заходу було визначено оприлюднення результатів навчання за програмою (конкретизація результатів наукових досліджень та демонстрація сертифікатів щодо набутих soft skills), обмін думками щодо вірності вибору індивідуальної стратегії проведення наукових досліджень та пошук відповідей на назрілі питання. Презентували свої здобутки аспіранти другого-четвертого років навчання, а аспіранти першого року виступали активними слухачами заходу.

Цінним надбанням саме цього семінару стали корисні поради здобувачів один одному, що, через високий ступінь довіри, дозволить суттєвим чином підвищити результативність подальших наукових досліджень аспірантів. Завдяки цьому всі три сесії Аспірантського семінару пройшли в емоційно-піднятій та дружній атмосфері.

Наступний семінар заплановано на жовтень 2021 р.



 

Сучасні моделі освіти у ЗВО

10 березня 2021 р. викладачі, що забезпечують навчальний процес за освітньо-науковою програмою «Економіка» спеціальності 051 «Економіка» (д.е.н., проф. Захарова О.В., д.е.н., проф. Проданова Л.В., д.е.н., проф. Петкова Л.О., д.ф.н., проф. Бойко А.І., к.е.н., доц. Руденко О.А., к.е.н. Бітюк І.М., к.філол.н., доц. Усік Л.М.) взяли участь у інтерактивній лекції «Сучасні моделі освіти у ЗВО: технології і підходи до навчання, особливості особистісно орієнтованих технологій Вищої школи», яку було організовано та проведено Центром освітніх технологій Черкаського державного технологічного університету.

Спікером заходу виступила доцент Багач Ірина Григорівна.

Основну увагу спікером було приділено переосмисленню парадигми вищої освіти через забезпечення її зорієнтованості на особистість та сучасним педагогічним підходам до навчання. Набуті знання будуть використаними у навчальному процесі підготовки майбутніх докторів філософії.



 

Закономірності проведення якісного практичного заняття

07 квітня 2021 р. викладачі та керівники здобувачів третього рівня вищої освіти за освітньо-науковою програмою «Економіка» у черговий раз взяли активну участь в інтерактивному курсі з удосконалення педагогічної майстерності, організованого Центром освітніх технологій Черкаського державного технологічного університету. На цей раз темою заняття стала «Організація аудиторної роботи з фахових дисциплін: планування, підготовка та проведення практичного заняття». Спікер – кандидат педагогічних наук Коваль Світлана Миколаївна.

Щиро дякуємо спікеру та організаторам за можливість не тільки набути нові знання, а й поспілкуватися на професійні теми у колі друзів і однодумців! Лише таким природнім шляхом можна підвищити якість вищої освіти!



 

Мотиваційний підхід до організації навчального процесу у вищій школі

28.09.2021 р. викладачі та наукові керівники в межах освітньо-наукової програми «Економіка», О.В. Захарова, Л.В. Проданова, Л.О. Пєткова та Л.М. Усік, взяли участь в якості активних слухачів у черговій лекції інтерактивного курсу із розвитку педагогічної майстерності, організованого Центром освітніх технологій Черкаського державного технологічного університету. Тема лекції: Мотиваційний підхід до організації навчального процесу у вищій школі. Лектор: Запорожець Діана Анатоліївна, кандидат педагогічних наук, кафедра прикладної лінгвістики та перекладу. Лекцію було організовано на платформі Microsoft Teams.

Протягом лекції було обговорено питання мотивації здобувачів вищої освіти до навчання та переглянуто надихаючий відеоролик про цінність мотивації у справі досягнення поставлених цілей та професійного вдосконалення.

Дякуємо Діані Анатоліївні та Центром освітніх технологій за чергові можливості особистісного та професійного зростання!