Кафедра менеджменту створена в 1995 році на базі кафедри менеджменту в соціальній сфері. З вересня 2015 року завідувачем кафедри призначено доктора економічних наук, професора – Фінагіну Олесю Валентинівну, наукова школа якої регулярно приносить ефективні розробки в освітньому менеджменті:
випущено 5 докторських та 25 кандидатських дисертаційних робіт за різними економічними напрямами, результати яких пропонують вирішувати актуальні питання розвитку України: ринкових трансформацій, регіонального менеджменту, проблем інформатизації та інформаційної культури, соціальної економіки і політики та ін.

Науково-технічний прогрес призвів до появи нових технологій і викликав істотну зміну звичного економічного укладу – сучасна економіка має бути переважно інноваційною. Економіка знань формує нові вимоги до якостей і компетенцій випускників, майбутніх працівників як носіїв інтелектуального капіталу.

Підготовка управлінських кадрів здатних до творчої професійної діяльності та застосування інноваційних методів ведення господарства в умовах мінливого ринкового середовища – місія кафедри менеджменту.

Одним з пріоритетних напрямів роботи визначено розробку інноваційних програм, які передбачають підготовку управлінців як для великих наукоємних підприємств, державних установ, так і для підприємств малого й середнього бізнесу.

Організаційно-методологічною основою навчального процесу є концепція освітньої діяльності ЧДТУ, концепція і план виховної роботи ЧДТУ, що базується на кваліфікаційних характеристиках підготовки спеціалістів та відповідних освітньо-професійних програмах.

Високий рівень підготовки фахівців забезпечується професійною майстерністю професорсько-викладацького складу університету та кафедри, у складі якого доктори наук, професори, кандидати наук, доценти, старші викладачі та викладачі.

Практикоорієнтовна управлінська, економічна, правова та технологічна підготовка, що здійснюється впродовж навчання, забезпечує комплексні знання специфіки й особливостей усіх етапів діяльності суб’єктів господарювання, сучасних інформаційних технологій та набуття навичок моделювання процесів оптимізації матеріальних, інформаційних і фінансових потоків.

Плідна співпраця з фахівцями провідних наукових академічних установ та навчальних закладів, уможливлює ефективну роботу над реалізацією науково-дослідницьких тем з актуальних проблем регіонального розвитку.

Матеріально-технічне оснащення кафедри дозволяє активно використовувати мультимедійну техніку в процесі навчання, проводити тренінги, ділові ігри, комп’ютерне тестування для контролю й закріплення теоретичного матеріалу, забезпечити доступ студентів до мережі Internet, електронних баз даних з управління, економіки та права.

Викладачі кафедри проводять активну профорієнтаційну роботу серед молоді області, випускників загальноосвітніх шкіл, закладів професійно-технічної освіти І-ІІ рівнів акредитації, технікумів, коледжів. Виступи на обласних і місцевих радіо і телебаченні, участь у щорічних акціях «Випускник 201..», що проводяться центром зайнятості, стали традиційними формами профорієнтаційної роботи кафедри.