18 травня 2021 р. відбулась Online-зустріч, яку було присвячено обговоренню результатів дослідження за тематикою «Індекс євроінтеграційного економічного поступу Черкащини та регіонів Україні за 2014-2019 рр.». Дослідження проводилось в рамках проєкту «Індекс євроінтеграційного економічного поступу: посилення підтримки громадянського суспільства у впровадженні проєвропейських економічних реформ в регіонах України», що реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Участь у заході взяла д.е.н., доцент кафедри менеджменту та бізнес-адміністрування Панкова Людмила Іллівна.

Спікером заходу виступила Любов Ропало, директорка установи «Черкаська агенція регіонального розвитку», яка надала коротку інформацію щодо методології здійснення та результатів проведеного дослідження.
Було відзначено, що індекс євроінтеграційного економічного поступу відображає перебіг двох відносно відокремлених і водночас взаємопов’язаних процесів:
1) субіндекс глибини торгівельно-економічних зв’язків регіонів з ЄС;
2) субіндекс інституційної підтримки євроінтеграційного поступу.
Інформаційною базою дослідження виступили дані Державної служби статистики України, обласних управлінь статистики, Національного банку України, стратегії регіонального розвитку, плани заходів з їх реалізації та річні звіти щодо виконання планів заходів, цільові планові документи ОДА та звіти щодо їх виконання, відповіді на запити на публічну інформацію ОДА та Державної митної служби України.
Дослідження показало, що Черкащина має посередні показники в рамках процесів економічної інтеграції в європейський економічний простір. Протягом 2014-2019 рр. за розрахованими значеннями Індексу Черкаська область займала позиції в другій десятці рейтингу. Питома вага експорту з регіону до ЄС продовжує зберігатися незначною, порівняно з тим, що імпорт товарів/послуг до країн ЄС впевнено переважає. Слід звернути увагу, що системного бачення чи чітких пріоритетів в частині підтримки процесів економічної євроінтеграції регіону з країнами ЄС з боку суб’єктів регіональної політики за досліджувані роки так і не напрацьовано.
Особливу увагу було акцентовано на важливості інституційної підтримки євроінтеграційного економічного поступу в Черкаській області.
Досить цікавою інформацією була презентація «історій успіху» у сфері економічної європейської інтеграції Черкащини, що іллюструє позитивні тенденції на шляху обраного європейського вектору регіонального розвитку.
Колектив Черкаського державного технологічного університету висловлює подяку Агенції регіонального розвитку за надану моджливість приймати участі в обговоренні результатів дослідження. Отримана інформація є корисною і буде використаною в освітньому процесі та науковій діяльності, так як формує інформаційний ресурс для подальших досліджень проблемних питань, що стосуються розгортання євроінтеграційних процесів в регіональних економічних системах.


